Profesorius ir Einšteinas

albert_einstein_01

Vienas protingas profesorius vieną kartą universitete savo studentams uždavė tokį klausimą : ,,Ar viskas, kas egzistuoja, yra sukurta Dievo“?, vienas studentas drąsiai atsakė : ,,Taip, sukurta Dievo“.,,Dievas viską sukūrė? “, paklausė profesorius.,,Taip, sere“ atsakė studentas. Profesorius paklausė ,,Jeigu Dievas sukūrė viską, reiškia jis sukūrė blogį, nes jis egzistuoja. Ir vadovaujantis tuo principu, kad mūsų veiksmai apsprendžia mus pačius, reiškia Dievas yra blogis“. Studentas nutilo išgirdęs tokį atsakymą.

Profesorius buvo labai savim patenkintas. Jis pasigyrė studentams, kad dar kartą įrodė, kad tikėjimas Dievu – tai mitas. Dar vienas studentas pakėlė ranką ir paklausė: ,,Ar aš galiu jums užduoti klausimą, profesoriau?“, ,,Žinoma“ atsakė profesorius. Studentas atsistojo ir paklausė: ,,Profesoriau, ar šaltis egzistuoja?“ ,,Kas per klausimas, žinoma, egzistuoja. Tau niekada nebuvo šalta?“. Studentai pradėjo juoktis dėl jaunuolio klausimo. Jaunuolis pasakė: ,,Iš esmės, sere, šaltis neegzistuoja. Sutinkamai su fizikos dėsniais, tai, ką mes vadiname šalčiu, faktiškai yra šilumos nebuvimas. Žmogų ar daiktą galima ištirti ar jis turi arba ar perduoda energiją. Absoliutus nulis (-460 laipsnių pagal Farenheitą) – tai visiškas šilumos nebuvimas. Visa materija tampa inertiška ir nebegali reaguoti esant tokiai temperatūrai. Šaltis neegzistuoja. Mes sukūrėme tą žodį, kad aprašytume tai, ką mes jaučiame nesant šilumos“.
Studentas tęsė toliau ,,Profesoriau, ar tamsa egzistuoja?“, profesorius atsakė ,,Žinoma, egzistuoja“. Studentas atsakė: ,,Jūs sere, vėl esate neteisus. Tamsa taip pat neegzistuoja. Tamsa iš esmės – tai šviesos nebuvimas. Mes galime išstudijuoti šviesą, bet ne tamsą. Mes galime panaudoti Niutono prizmę, kad išskaidyti baltą šviesą į daug spalvų ir ištirti kiekvienos spalvos bangos ilgį. Tačiau mes negalime ištirti tamsos. Paprastas šviesos spindulys gali įsiveržti į tamsos pasaulį ir jį apšviesti. Kaip jūs galite sužinoti kokio tamsumo yra kokia nors erdvė? Jūs matuojate, koks šviesos kiekis patenka. Ar ne taip? Tamsa – tai terminas, kurį žmogus naudoja, kad aprašytų tai, kas vyksta, kai nėra šviesos“.
Galų gale jaunuolis paklausė profesoriaus: ,,Sere, ar blogis egzistuoja?“. Šį kartą profesorius neužtikrintai atsakė: ,,Žinoma, kaip aš jau sakiau. Mes jį matome kiekvieną dieną. Žiaurumas tarp žmonių, daugybė nusikaltimų ir prievartos visame pasaulyje. Visi šie pavyzdžiai yra ne kas kita, kaip blogio išraiška“.
Į šitą klausimą studentas atsakė ,,Blogio nėra, sere, arba kraštutiniu atveju jis neegzistuoja pačiam sau. Blogis – tai Dievo nebuvimas. Tai panašu į tamsą ir šaltį – tai žodis, sukurtas žmogaus, kad aprašyti Dievo nebuvimą. Dievas nesukūrė blogio. Blogis – tai ne tikėjimas ir meilė, kurie egzistuoja kaip šviesa ir šiluma. Blogis – tai Dieviškos meilės žmogaus širdyje nebuvimas. Tai kaip šaltis, kuris atsiranda, kai nėra šilumos ar kaip tamsa, kuri atsiranda, kai nėra šviesos“. Profesorius atsisėdo, o jaunuolio vardas buvo Albertas Einšteinas.

Reklama

sielosmintys

Trumpai apie save. Mano vardas yra Indrė Larssen. Gyvenu Norvegijoje, nors visada sakiau, kad gyvenu dviejose šalyse. Stebėdama jaunus Lietuvos veidus, jų veiklą, kūrybą, vis labiau ir labiau degu noru gyventi Lietuvoje. Gal kada tai pavyks ir fiziškai, bet širdimi aš ten esu. Anykščių krašto žmonės ir tie, kurie tuomet domėjosi jaunųjų literatų kūryba, pažinojo mane kaip «penkiolikmetę, kuri parašė romaną». Tų romanų iš tiesų buvo keturi. Už kalbos vaizdingumą lietuvos rašytojai skyrė pirmąją M.Katiliškio premiją. Paskui stojo ilga tyla. Dabar mėginu grįžti prie kūrybos žodžiu. Tik tuomet mane domino veisliniai šunys, arkliai, ir paauglio svajonėse gyvenantys personažai. Po dvidešimties metų interesai pasikeitė, žvilgsnis pakrypo vidun ir ėmė ieškoti grožio mažuose reiškinėliuose. Tad susilpnėjo poreikis didelių apimčių kūrybai. Tiesiog dalinuosi tuo, ką esu supratusi, ir ypač pajutusi. Kviečiu susipažinti su mano kukliomis eilutėmis.
Įrašas paskelbtas temoje Tikėti netikėti, Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

4 komentarai

 1. Ši istorija neatitinka tikrovės, ji yra išgalvota tam, kad klaidinti žmones ir pavaizduoti Einšteiną kaip tikintį.
  A. Einšteinas gyveno ne prieš penkis šimtus metų, o prieš 60 metų. Jis davė labai daug interviu spaudai, atsakinėjo į įvarius klausimus. Jeigu ši istorija būtų tikra, jo tikrai būtų užklausę apie ją ir jis būtų patvirtinęs tai arba paneigęs ją. Nieko tokio neįvyko. Ši istorija pasirodė tik po jo mirties tam, kad manipuliuoti žmonių protais. Ne viskas ką skaitome internete yra tiesa.

  • sielosmintys sakė:

   Gali būti, kad tai išgalvota, bet ir išgavlotos istorijos yra tam tikra tikrovė, mums belieka pasirinkti, nes tikrovių yra nemažai. Ar skaitėte S.Lagerlof “Kristaus legendas“? Tos “tikrumo“ ten nė lašo, bet tai mano viena mėgiamiausių knygų
   🙂 Ačiū, kad skaitėte.

 2. Tikrovė yra viena, visa kita yra tik jos interpretacijos mūsų sąmonėse.
  Apie tikrovę ir tiesą bandžiau atsakyti čia: http://dievukapines.wordpress.com/2014/04/19/kas-yra-tiesa/
  Jei nepatingėsi, perskaityk ir išsakyk savo nuomonę 🙂

  Išgalvotos istorijos yra tik – išgalvotos istorijos. Ką bendro tai turi su tiesą? Ar tau tikrai nesvarbu ar
  a) Visa tai yra tikras įvykis iš Einšteino gyvenimo.
  ,ar
  b) Ši istorija tėra – klastotė. Joje yra nesąžiningai įterpta Einšteino asmenybė( po jo mirties ) ir melagingai paleista antis.
  Ar tau rūpi tiesa? Man rūpi.

  • sielosmintys sakė:

   Gerbiamas Melodetektoriau, Jūs pataikėte ne į “vienos tikrovės“ tinklapį, tad gal iki galo ir nesudėliosime visko į savo vietas. Paprastai gan laisvai žiūriu į “a“ ir “b“ gyvenime; “ar“ mėgstu pakeisti “ir“.
   Taip pat manau, kad Einšteinas nebūtų toks griežtas, – istorijų apie įžymybes pilna visur ir visokių, ir laikui bėgant jos nustoja priklausyti jų herojams… Taip pat kaip Kristus nesupyktų, kad Lagerlof “suklastojo“ jo vaikystę 😉
   Ačiū ir už dievųkapines… Kai atrasiu laisvą akimirką, įdomu bus pasivaikščioti…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s